Recepcja gabinetu kosmetycznego
Uroda, Zdrowie

Co to jest endermologia? Wskazania i przebieg zabiegu

Zabieg endermologii jest doskonałą alternatywą dla zwykłych masażów. Na czym dokładnie polega? Kiedy przyniesie najlepsze efekty?

W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej można skorzystać z szerokiej gamy zabiegów skoncentrowanych na ciele. Jednym z hitów jest endermologia, czyli inaczej masaż podciśnieniowy prowadzony z użyciem specjalnego urządzenia. Co to jest endermologia? Jeżeli poszukujesz zabiegu, który wymodeluje sylwetkę, zmniejszy cellulit i pomoże w zrzuceniu kilogramów, endermologia może być strzałem w dziesiątkę.

Czym jest endermologia?

Zabieg określany jako endermologia, inaczej endermologia LPG, jest procedurą masażu, który wykonywany jest z pomocą specjalnego urządzenia wytwarzającego podciśnienie i oddziałującego na skórę z użyciem obracających się rolek.

Endermologia posiada właściwości:

 • wyszczuplające
 • wygładzające
 • antycellulitowe
 • odmładzające
 • detoksykujące
 • drenujące
 • redukujące ból

Te zalety spowodowały, że obecnie endermologia jest bardzo popularnym zabiegiem, z którego korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Kiedy warto zdecydować się na masaż podciśnieniowy?

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy jest wskazany u każdego, kto chciałby poprawić wygląd swojej skóry na ciele. Polecany jest on przede wszystkim dla tych, którzy zauważają pogorszony wygląd swoje sylwetki – nadmiar kilogramów, zwiotczenia, cellulit. Intensywny masaż, który prowadzony jest w trakcie zabiegu, pomoże także osobom doświadczającym dolegliwości bólowych ze strony mięśni, stawów, zastojów limfatycznych. Początkowo właśnie do tego celu stosowano endermologię – dopiero potem zaczęła być ona stosowana w celu upiększenia wyglądu figury.

Dostępne są również specjalne głowice, z którymi zabieg można prowadzić na twarzy. Jest on wtedy polecany przy pojawieniu się zmarszczek, dla osób z opadającym owalem twarzy wołanym gorszą jędrnością, elastycznością skóry. Takie zabiegi określane są jako endermolift – masaż przeciwstarzeniowy.

Jak przebiega zabieg endermologii?

Zabieg endermologii jest prowadzony na bazie specjalnego sprzętu, dlatego osoby, które chcą dowiedzieć się, co to jest endermologia, powinny poznać bliżej zasadę jego działania. Urządzenie masujące jest wyposażone w głowicę, która wyposażona jest w dwie rolki oraz w komorę ssącą. Podczas pracy dochodzi do powstania podciśnienia – fałd skórny zasysany jest do komory urządzenia, a następnie masowany. Dzięki temu możliwe jest oddziaływanie także na głębokie warstwy skóry, co przekłada się na skuteczność zabiegu.

Podczas endermologii stosowany jest specjalny kombinezon. Ma on na celu zabezpieczenie skóry przed oddziaływaniem rolek, a także wciąganiem włosków, co może powodować dolegliwości bólowe. Kombinezon należy dokupić na miejscu lub można otrzymać go w cenie zabiegów, na przykład po wykupieniu ich pakietu.

Czas trwania zabiegu to najczęściej około 30 minut, ale jest on zależny od wielkości obszaru, który poddawany jest masażowi. Warto wskazać, że endermologia będzie mogła przynieść najlepsze efekty wtedy, gdy będzie prowadzona systematycznie. Częstotliwość prowadzenia zabiegów jest zależna od kondycji skóry – zazwyczaj wykonuje się od 3 do 10 procedur.

Jakie efekty daje endermologia?

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy jest zabiegiem o wysokiej skuteczności. Razem z nim można poprawić wygląd skóry i nadać jej młodszy, bardziej atrakcyjny wygląd nawet po paru procedurach. Systematycznie prowadzona endermologia pozwala na zmniejszenie obwodów, czyli sprzyja redukcji tkanki tłuszczowe, zmniejsza widoczność cellulitu, a także likwiduje wiotkość skóry.

You may also like...

2 Comments

 1. U mnie dopiero endermologia pomogła jeśli chodzi o usunięcie cellulitu. Próbowałam wielu sposobów na usuwanie, masaży, baniek chińskich, kosmetykow. Ale nic praktycznie mi nie pomogło. Dopiero zabieg endermologii dał faktycznie dobre efekty.

 2. Polecam codzienny masaż skóry oraz wcieranie ujędrniających balsamów czy oliwki, która pozwala przyśpieszyć proces regeneracji, kąpiel w wodzie z oliwką. W tym przypadku również ruch jest odpowiedzią numer jeden.
  Jeśli chodzi o endermologię to faktycznie daje dobre efekty, ale jedynie jeśli jest to cykl zabiegów. Przynajmniej 10. Jeden zabieg niestety nie przyniesie dobrego rezultatu.

Dodaj komentarz