gogle
Sport

Gogle narciarskie damskie – niezbędne przed wyjściem na stok!

Iskrzący się śnieg jest idealny do uprawiania sportów zimowych. Jednak jego oślepiająca biel może być niebezpieczna dla oczu. Gogle to must-have!

Przy kompletowaniu wyposażenia narciarskiego czy snowboardowego należy pamiętać nie tylko o nartach czy snowboardzie, wiązaniach i obuwiu. Ważne są także odpowiednie dodatki, z którymi będzie można korzystać ze sportów zimowych wygodnie i bezpiecznie. Kluczowe są gogle narciarskie, które oferowane są również jako modne gogle damskie. Czym warto kierować się podczas ich wyboru? Oto najważniejsze porady dla początkujących.

Dlaczego warto kupić gogle narciarskie?

Gogle narciarskie uznawane są za jeden z podstawowych elementów ekwipunku każdego narciarza lub snowboardzisty. Są niezbędne dla narciarzy zjazdowych, wybierających narciarstwo biegowe, skitury. Dlaczego trzeba je mieć? Powodów jest wiele:

  1. Słońce i promieniowanie UV – przede wszystkim przeciwsłoneczne gogle narciarskie damskie mają na celu zabezpieczenie oczu przed oślepiającymi promieniami słońca, które mogą przeszkadzać podczas uprawiania sportów. Wynika to z faktu, że śnieg powoduje odbijanie promieni słonecznych. Jednak nie tylko sam blask chodzi. Warto także zaznaczyć, że promieniowanie słoneczne UV jest niebezpieczne dla wzroku – może powodować niebezpieczne choroby oczu, a także zwiększa ryzyko szybszego pojawienia się zmarszczek wokół oczu. Gogle warto więc nosić także dla zdrowia i urody.
  2. Śnieg, lód, wiatr – gogle damskie zapewnią również skuteczną ochronę przed śniegiem oraz małymi drobinkami lodu, które mogą spowodować pogorszenie widzenia. Dodatkowo podczas szybkiej jazdy wiatr może spowodować podrażnienia oczu, spojówek. Gogle mogą przed tym skutecznie zabezpieczyć.
  3. Poprawa jakości widzenia – w końcu gogle mogą zadbać o odpowiednią jakość widzenia poprzez zastosowanie odpowiednich szkieł. Mogą one wyostrzać wzrok, dzięki czemu widoczność przeszkód w śniegu jest jeszcze lepsza. W sprzedaży dostępna jest szeroka gama różnych wariantów szkieł, które można dopasować indywidualnie do pory dnia, typu uprawianego sportu zimowego.

Dobre gogle narciarskie – czyli jakie?

W sklepach gogle narciarskie damskie występują w wielu wariantach do wyboru, dlatego często pojawia się pytanie – co kupić, aby szusować po białym puchu bez ryzyka? Warto zwrócić wtedy uwagę na dopasowanie gogli, na ich rodzaj szkieł, a także na konstrukcję, która powinna zapewniać właściwą ochronę i bezpieczeństwo.

Modne modele można znaleźć w sklepie internetowym: https://c-o.com.pl/gogle-damskie,c37,pl.html, który oferuje gogle narciarskie w bardzo atrakcyjnych cenach.

Gogle – rodzaje szkieł

Jak wspomniano wcześniej, obecnie do wyboru jest szeroka gama kolorów szkieł gogli narciarskich. Także gogle damskie dostępne są w różnych wariantach.

Szkła w goglach mogą być zwykłe – przyciemniane, fotochromatyczne, z różnymi filtrami poprawiającymi widoczność i bezpieczeństwo. Poniżej prezentujemy wybrane warianty:

  • gogle ze szkłami szarymi, czerwonymi, brązowymi czy niebieskimi – najbardziej popularne, zapewniają bardzo dobrą ochronę podczas słonecznych dni
  • gogle ze szkłami żółtymi i pomarańczowymi – polecane wtedy, gdy panuje lekkie zachmurzenie
  • gogle ze szkłami bursztynowymi, złotymi – najlepsze przy większym zachmurzeniu, gdy zapada zmrok
  • gogle ze szkłami czarnymi – zapewniają najwyższą ochronę przed ostrym słońcem
  • gogle ze szkłami fotochromatycznymi – samodzielnie zmieniają swój kolor pod wpływem natężenia światła

Warto też wskazać, że wielu producentów oferuje gogle narciarskie damskie z wymiennymi szybkami, dlatego można wtedy dopasować je do aktualnej pogody.

Dopasowanie gogli narciarskich

Aby mieć pewność, że gogle będą dobrze dopasowane, warto także przymierzyć je przed zakupem. Powinny dobrze przylegać, ale nie uciskać. Ze względu na fakt, że wiele osób ma różne kształty i wielkości twarzy, warto poprzymierzać różne modele.

Dla kobiet polecane są wtedy gogle damskie, które mają na ogół nieco mniejszy rozmiar niż te przeznaczone dla każdego, czyli dla mężczyzn i kobiet. Dlatego wtedy, gdy modele unisex są za duże, warto sprawdzić te dedykowane dla kobiet.

You may also like...

2 Comments

  1. Zycie jest choroba. Jedyna rlznica pomiedzy ludzmi jest stadium choroby, w jakim zyja. – George Bernard Shaw

  2. Uwazaj z wyborem marzeń. Marzenia sie czasem spelniaja. I z marzeń mozna zrobic konfitury. Trzeba tylko dodac owoce i cukier 🙂 cyt: S. Lec…

Dodaj komentarz