Zdrowa skóra
Uroda

Jak poprawić wygląd skóry?

Zdrowa skóra to piękna skóra, a piękna skóra sprawia, że wyglądamy promiennie, młodo i po prostu dobrze. Jak to osiągnąć? W poniższym artykule wyjaśniamy czego potrzebuje nasza skóra, aby wyglądała dobrze i jak zachować ten efekt jak najdłużej.

Zatroszcz się o swoją skórę

Skóra jest niezwykle delikatna, dlatego też potrzebuje naszej troski i odpowiedniej pielęgnacji. Na co dzień powinniśmy stosować kremy dostosowane do naszej cery, ale nie tylko. Bardzo istotne jest również oczyszczanie każdego dnia. Nasza skóra codziennie jest zakrywana makijażem i narażana na działanie zanieczyszczeń. Z tego powodu trzeba ją oczyszczać za pomocą kosmetyków z SLS i zawsze korzystać z płynów czy kremów do demakijażu. Należy jednak przy tym pamiętać o tym, aby zrobić to delikatnie, by nie naruszyć naturalnej bariery ochronnej.

Peeling i maseczki

Co jakiś czas powinnyśmy wykonywać w domu „małe SPA”. Co jakiś czas warto postawić na peeling i maseczki. Peeling pozwala usunąć martwy naskórek i wągry. Co ciekawe, regularne zabiegi sprawiają, że skóra lepiej wchłania aktywne substancje z kosmetyków, poprawia krążenie krwi i wpływa pozytywnie na pory skóry. Ostatecznie skóra będzie gładka i elastyczna. Po peelingu należy nałożyć krem nawilżający. Co kilka dni powinnyśmy także stosować maseczki na twarz. W każdym sklepie z kosmetykami znajdziemy różnego rodzaju maseczki (oczyszczające, nawilżające, na zmęczoną twarz, cienie pod oczami itd.).

Nawilżenie

Jak już wspomnieliśmy wyżej, należy stosować kremy nawilżające. Kremy czy serum powinny być nakładane na skórę codziennie. Ale to nie jedyny sposób na to, aby zadbać o odpowiednie nawilżenie. Najlepiej postawić na produkty wysokiej jakości. Warto zauważyć, że jakość nie idzie w parze z ceną, obserwuj więc skład i zapoznajmy się z opiniami innych kobiet na stronach internetowych poświęconych właśnie naturalnym i dobrym kosmetykom. Należy także pić dużo wody, w końcu ludzka skóra składa się w aż 90% z wody i nie jest w żaden sposób magazynowana przez nasz organizm. Każdego dnia dorosły człowiek powinien wypić co najmniej 2 litry wody. Odpowiednio nawilżona skóra ma odpowiedni kolor, nie swędzi, nie piecze, ani nie wydaje się ściągnięta. Picie dużej ilości wody pozwala także uniknąć cieni pod oczami, stanów zapalnych i wyprysków.

Dieta

Bardzo istotne dla naszej skóry jest również odpowiednie odżywienie. Zdrowa dieta to kolejna kluczowa kwestia dla wyglądu naszej skóry. Powinnyśmy jeść, oczywiście, dużo warzyw i owoców, a także nabiału i ryb. Dobrym wyborem będą również pełnoziarniste produkty, orzechy i tłuszcze roślinne. Duża ilość witamin, minerałów i innych składników odżywczych wpłynie zbawiennie na cały nasz organizm, poprawia działanie poszczególnych układów, poprawi nasze samopoczucie, pomoże zrzucić zbędne kilogramy i wpłynie pozytywnie na wygląd naszej skóry, włosów i paznokci.

Zmniejsz stres

Stres działa bardzo negatywnie na cały ludzki organizm. Sprawia nie tylko, że niektóre układy, takie jak trawienny czy odpornościowy, działają nieprawidłowo, ale wpływa również negatywnie na wygląd. Zbyt wiele stresu przyczynia się do wypadania włosów czy właśnie gorszego wyglądu skóry. Stres powoduje zmianę kolorytu skóry, utratę nawilżenia i zmniejszenie elastyczności skóry.

Ochrona przed UV

Jeśli chcemy, aby nasza skóra była elastyczna, gładka i w odpowiednim kolorze, musimy pamiętać o ochronie przed słońcem. Promieniowanie UV uszkadza skórę. Podrażnienia powodują utratę kolagenu i elastyny, przez co skóra przestaje być elastyczna. Przez cały rok – nie tylko latem – powinniśmy zatem używać kremów z filtrami ochronnymi.

You may also like...

Dodaj komentarz