Skórka pomarańczy
Uroda

Jak usunąć cellulit? Metody domowe i gabinetowe

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się cellulitu? Zdecyduj się na specjalne kosmetyki i zabiegi, która modelują sylwetkę i wygładzają skórę.

Cellulit to dla wielu kobiet poważny problem. Nieestetyczna, pofałdowana skóra na pośladkach, udach, brzuchu, a nawet na ramionach może być przyczyną kompleksów. Cellulit można jednak zredukować. Jak zapomnieć o cellulicie?

Czym jest cellulit?

„Skórka pomarańczowa”, czyli cellulit to niedoskonałość skórna polegająca na odkładaniu się tuż pod tkanką skóry komórek tłuszczowych. Dają one wtedy efekt fałdowania nasilający się podczas nacisku. Cellulit po mocniejszym nacisku może również wywoływać dolegliwości bólowe.

Chociaż cellulit bardzo często kojarzony jest z nadwagą i otyłością, warto wskazać, że występuje on również u osób szczupłych, także uprawiających sporty. Eksperci nie wiedzą dokładnie, co powoduje „skórkę pomarańczową”, ale wskazuje się, że duże znaczenie ma kobieca gospodarka hormonalna, ponieważ cellulit najczęściej dotyka kobiet. Walka z cellulitem polega przede wszystkim na zminimalizowaniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W tym celu sama dieta i ruch to często za mało, dlatego kobiety doświadczające tego problemu sięgają również po dodatkowe metody – kosmetyki i zabiegi.

Jak walczyć z cellulitem?

Aby zredukować cellulit, można skorzystać z metod domowych lub wybrać ofertę w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Warto zatem zapoznać się bliżej z różnymi propozycjami, które cechują się wysoką efektywnością i mogą poprawić kondycję skóry – wygładzić ją, zagęścić, zredukować obwody.

Metody usuwania cellulitu w domu

Domowe metody usuwania cellulitu bazują głównie na odpowiednich kosmetykach oraz na masażach, które mają na celu pobudzenie mikro krążenia i detoks skóry. W drogeriach można znaleźć szeroką gamę różnych kosmetyków przeznaczonych na cellulit. Są to kremy, balsamy, masła do ciała, także skoncentrowane serum. Znajdujące się w nich składniki mają na celu zredukowanie widoczności „skórki pomarańczowej”. Aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się stosowanie kosmetyków regularnie, dwa razy dziennie, a także nakładać je w połączeniu z masażem, aby składniki aktywne mogły skuteczniej dotrzeć do głębszych warstw skóry.

Aby zmniejszyć cellulit, zastosować można różne akcesoria, na przykład jak masażery z wypustkami, szczotki do masowania ciała na sucho, urządzenia masujące. Niektóre kosmetyki o właściwościach rozgrzewających można także stosować wraz z folią owijaną na ciele, która pozwala na zatrzymanie ciepła.

Metody usuwania cellulitu w gabinecie

Do dyspozycji jest również szeroka gama różnych zabiegów gabinetowych. Ze względu na zastosowanie silniejszych składników aktywnych oraz metody oddziałujące na skórę dogłębnie, możliwe jest uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów. Bardzo dobre efekty przynosi endermologia – zabieg polegający na podciśnieniowym masażu z użyciem specjalnego urządzenia. Dochodzi wtedy do rozbicia tkanki tłuszczowej i zmniejszenia widoczności „skórki pomarańczowej”.

Inna polecana metoda to mezoterapia igłowa wykorzystująca specjalne środki wstrzykiwane w skórę – określana jest ona także jako lipoliza iniekcyjna. Stosuje się także zabiegi polegające na wykorzystaniu medycznego dwutlenku węgla CO2, czyli karboksyterapia, zabiegi na bazie ultradźwięków, zabiegi kriolipolizy, czyli wymrażania tkanki tłuszczowej. Specjalista z gabinetu medycyny estetycznej będzie mógł zaoferować najskuteczniejsze zabiegi skoncentrowane na usuwaniu cellulitu.

You may also like...

2 Comments

  1. Nie wiem ile domowych metod przetestowałam ale jedyna jaka okazala sie skuteczna to uprawianie sportu. Kremy oraz inne kosmetyki działaja jedynie na skorę 😉
    Jesli chodzi o zabiegi gabinetowe, to nie próbowalam Ale moja siostra była na endermologii oraz sobie chwali rezultaty.

  2. Bardzo ważna jest odpowiednia ilość białka i w diecie i odpowiednie nawodnienie. Przy stosowaniu zbilansowanego odżywiania i piciu odpowiedniej ilości wody skóra podczas i po odchudzaniu pozostaje jędrna i napięta. Słyszałam faktycznie, ze karboksyterapia jest skuteczna, ale nie znam osoby, która sie na coś takiego zdecydowala. Może ktoś na forum sie poddał?

Dodaj komentarz