Zdrowie

Jakie zabiegi chirurgii plastycznej są najpopularniejsze?

Chirurgia plastyczna jest dziedziną, która obecnie oferuje pacjentom dostęp do zróżnicowanych zabiegów mających na celu poprawę wyglądu twarzy i ciała. Kiedy najczęściej jest ona wybierana? Sprawdź, jakie zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem w gabinetach i klinikach chirurgii plastycznej!

Korekcja uszy – zmiana wyglądu odstających uszu i innych defektów

Do najczęściej prowadzonych zabiegów chirurgicznych, których naczelnym celem jest poprawa wyglądu, zaliczane są zabiegi otoplastyczne, czyli różnego rodzaju procedury związane z korekcją uszu.

Najczęściej wykonuje się korekcję odstających uszu, ponieważ dla wielu osób mogą być one powodem do kompleksów. Takie procedury – wskazuje chirurg plastyczny Raczkowska Kraków – mogą być prowadzone również u dzieci i młodzieży, czyli właśnie wtedy, gdy problem ten narasta i może powodować drwiny i odrzucenie przez rówieśników.

Korekcja uszu jest zabiegiem bezpiecznym, dość krótkim, przy czym wymaga ona odpowiedniej rekonwalescencji, aby nie doszło do zniweczenia efektów. Zwykle wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym u dorosłych, natomiast u dzieci w znieczuleniu ogólnym.

Dodatkowo chirurg plastyczny może też wykonać inne rodzaje zabiegów związanych z wyglądem uszu, na przykład przeprowadzić ich rekonstrukcję, usunąć zmiany, na przykład w przypadku pojawienia się narośli.

Zabiegi na piersiach – powiększenie, pomniejszenie i modelowanie piersi

Również bardzo dużym powodzeniem w klinikach chirurgii plastycznej cieszą się zabiegi polegające na zmianie wyglądu biustu. Kobiety wykonują je z wielu przyczyn, między innymi wtedy, gdy mają kompleksy dotyczące jego rozmiaru czy stanu. Wskazaniem może być również choroba.

Największym powodzeniem cieszą się zabiegi polegające na powiększeniu biustu. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu implanty – mówi chirurg plastyczny Raczkowska Kraków, lecz obecnie można też wykorzystać zabiegi mniej inwazyjne, na przykład powiększenie piersi własnym tłuszczem, czyli inaczej przeszczep tłuszczu. Gdy jednak celem jest uzyskanie widocznego efektu, wtedy implanty nadal stanowią najlepszy wybór dla większości pacjentek.

Problemem może być nie tylko biust za mały, ale też za duży. W takiej sytuacji wykonuje się procedury polegające na jego pomniejszeniu. Biust zbyt duży może powodować bóle kręgosłupa i pleców, a także pogarszać codzienny komfort.

W gabinetach można też przeprowadzić zabiegi polegające na zmianie wyglądu piersi przez ich modelowanie, lifting. W takiej sytuacji możliwe jest podniesienie piersi opadających czy też poprawa ich wyglądu przez zmniejszenie widocznej asymetrii.

Korekta nosa – chirurgia plastyczna nosa

Do bardzo popularnych zabiegów chirurgicznych zaliczane są także te polegające na skorygowaniu wyglądu nosa. Dla wielu osób jest on powodem do kompleksów, na przykład wtedy, gdy ma widoczny garb, jest zbyt duży, za szeroki, asymetryczny.

Dobry lekarz chirurgii plastycznej może zaoferować kompleksowe wsparcie w przypadku pojawienia się takiego problemu. Wykonuje się wtedy zabieg w znieczuleniu ogólnym, którego celem jest praca na kości oraz chrząstce nosa, aby uzyskać odpowiedni efekt uzgodniony z lekarzem.

Zabiegi korekcyjne nosa są popularne zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Mogą być one prowadzone zarówno wtedy, gdy wygląd nosa jest wrodzony, jak i wtedy, gdy doszło do zmiany jego wyglądu na skutek urazów.

Ponadto w gabinetach i klinikach zajmujących się chirurgią plastyczną można również skorzystać z szeregu innych zabiegów, aby nadać swojej twarzy oraz swojemu ciału atrakcyjny wygląd. Dokładne informacje można znaleźć na ich stronach internetowych oraz uzyskać podczas konsultacji z lekarzem.

 

You may also like...

Dodaj komentarz