Uroda

Kiedy warto wykonać lipofilling? Zalety i zastosowanie zabiegu

Zabiegi wypełniania tłuszczem, czyli lipofilling, określane także jako przeszczep tłuszczu własnego, są dzisiaj coraz popularniejsze. Kiedy warto zdecydować się na taką procedurę? Sprawdź zalety i zastosowania lipofillingu!

Czym jest lipofilling?

Zabieg określany jako lipofilling polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z określonego obszaru, najczęściej z brzucha, a następnie na przeniesieniu go w inne miejsce, które chce się wymodelować za pomocą komórek tłuszczowych.

Wobec tego przeszczep tłuszczu ma dwojakie zastosowanie – pozwala jednocześnie na wyszczuplenie sylwetki przez odessanie nadmiaru tłuszczu z danego obszaru ciała, a także na poprawę estetyki innych jego partii – na ciele albo na twarzy.

Jakie zalety ma przeszczep własnego tłuszczu?

Własny tłuszcz pacjenta jest uznawany za jeden z najlepszych produktów do przeszczepu, za pomocą którego można skutecznie wypełniać i modelować wiele partii ciała.

Jest on bezpieczny, ponieważ pochodzi od pacjenta, u którego wykonuje się zabieg, co oznacza, że jest biozgodny. Także jest on wysoce skuteczny, pozwalając na poprawę wyglądu różnych obszarów ciała człowieka. Dodatkowo sama procedura nie jest związana z wysokim ryzykiem zabiegowym.

Warto też wskazać, że przeszczep tłuszczu pozwala na uzyskanie trwałych efektów, ponieważ przeszczepiona tkanka tłuszczowa pozostaje w tkankach, w których została umieszczona. W efekcie skóra wygląda młodziej, jest bardziej napięta, lepiej nawilżona.

W związku z tym lipofilling to bardzo dobra alternatywa dla liposukcji i jednocześnie dla innych zabiegów upiększających, na przykład z wykorzystaniem implantów czy kwasu hialuronowego.

Kiedy warto zdecydować się na lipofilling?

Zabieg jak lipofilling ma rozległe zastosowanie i może być on wykorzystany w modelowaniu wielu partii ciała u kobiet oraz u mężczyzn. Dodatkowo daje bardzo dobre efekty na twarzy. Kiedy warto go wykonać?

Wskazania do wykonania przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej:

  • Utrata objętości policzków,
  • Zaburzony owal twarzy,
  • Fałdy nosowo-wargowe,
  • Dolina łez pod oczami,
  • Blizny pooperacyjne, zanikowe,
  • Uszkodzenia skóry,
  • Utrata jędrności pośladków,
  • Powiększenie piersi.

 

Wobec tego zabieg ten ma bardzo szerokie zastosowanie i może pomóc w poprawie wyglądu twarzy oraz ciała w zróżnicowanych przypadkach.

Jak odbywa się zabieg lipofillingu?

Procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego też podczas zabiegu pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych.

Następnie lekarz pobiera tkankę tłuszczową z danego miejsca za pomocą igły, pobrany tłuszcz jest odpowiednio preparowany przez odwirowanie. Może być on także połączony z osoczem bogatopłytkowym, które pobierane jest z krwi pacjenta dla lepszych efektów. Gotowy preparat jest potem wstrzykiwany w określone miejsca na ciele lub twarzy.

Gdzie warto wybrać zabieg przeszczepu tłuszczu?

Obecnie z zabiegu jak przeszczep tłuszczu można skorzystać w wielu gabinetach medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej na terenie Polski. Wybierając odpowiedni gabinet, warto zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie w tym zakresie, aby mógł on zapewnić pełną, profesjonalną obsługę dla optymalnych efektów.

You may also like...

Dodaj komentarz