Zdrowie

Leczenie kanałowe na jednej wizycie – kiedy warto i jak długo trwa?

Musisz wyleczyć ząb kanałowo, ale nie masz czasu na kilka wizyt u stomatologa? Chcesz mieć wszystko już za sobą? Wybierz dobry gabinet!

Gdy poszukiwany jest dobry dentysta Warszawa jest w stanie zaprezentować zainteresowanym osobom wiele gabinetów i klinik wykorzystujących najnowocześniejsze techniki leczenia. Zajmują się one również prowadzeniem leczenia kanałowego. Co więcej, wybrane z nich mogą wykonać je podczas jednej wizyty.

 

Co warto wiedzieć na temat leczenia kanałowego w trakcie jednej wizyty? Jak długo trwa wtedy pobyt pacjenta w gabinecie? Czy takie leczenie można wykonać zawsze? Ile trzeba będzie za nie zapłacić?

 

Kiedy należy wykonać leczenie kanałowe?

Zabieg określany jako leczenie kanałowe albo endodontyczne jest prowadzony w sytuacji, gdy ząb jest mocno uszkodzony, na przykład doszło do jego wybicia, głębokiej próchnicy czy też martwicy.

 

W trakcie zabiegu jak leczenie kanałowe stomatolog otwiera ząb i usuwa z niego znajdującą się wewnątrz miazgę zębową wraz z nerwami. Potem uzupełnia on ząb i odbudowuje jego koronę. W efekcie ząb nie musi być wyrywany, a pacjent może uniknąć zakładania protezy.

 

Sprawdzony dentysta Warszawa – w stolicy działają jedne z najlepszych gabinetów i klinik stomatologicznych w Polsce, gdzie można skorzystać z nowoczesnego leczenia endodontycznego.

 

Jak długo trwa leczenie kanałowe podczas jednej wizyty?

Leczenie kanałowe najczęściej prowadzono kiedyś w trakcie kilku wizyt. Zwykle pacjent musiał udać się do stomatologa dwa albo trzy razy, zanim ząb został skutecznie wyleczony.

 

Jednak aktualnie leczenie kanałowe może być również prowadzone podczas jednej wizyty. To duże udogodnienie dla wielu pacjentów, którzy nie zawsze mogą wygospodarować czas na to, aby wybrać się do gabinetu parokrotnie. Również można mieć wtedy wszystko za sobą podczas jednej wizyty i od razu cieszyć się z efektów zabiegu.

 

Czas leczenia podczas jednej wizyty jest zależny od liczby kanałów zęba. Zwyklej jednak trzeba liczyć się z pobytem trwającym od 1 godziny do 3 godzin.

 

Czy leczenie kanałowe w trakcie jednej wizyty jest zawsze możliwe?

Zazwyczaj leczenie kanałowe jest możliwe w trakcie jednej wizyty we wszystkich przypadkach. Może jednak zdarzyć się, że stomatolog będzie chciał je rozłożyć na parę wizyt. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy ząb ma dużo kanałów lub też doszło w nim do infekcji.

 

Po wykonaniu diagnostyki stomatolog będzie mógł wskazać, czy przeprowadzenie leczenia w trakcie jednej wizyty będzie możliwe.

 

Jak dużo trzeba zapłacić za leczenie kanałowe podczas jednej wizyty?

Gdy chodzi o koszty związane z leczeniem kanałowym w trakcie jednej wizyty, zwykle trzeba liczyć się z wydatkiem rozpoczynającym się od około 500 złotych za ząb z jednym kanałem do 1500 złotych za ząb z czterema kanałami.

 

Dokładne informacje na temat kosztów leczenia kanałowego można uzyskać bezpośrednio w gabinecie. Wiele gabinetów ma również aktualne cenniki zaprezentowane na swoich stronach internetowych. Można wtedy dowiedzieć się, ile będzie kosztowało przeprowadzenie całej procedury i od razu umówić się na wizytę.

You may also like...

Dodaj komentarz