mezoterapia igłowa
Mezoterapia, Uroda, Zdrowie

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to nie tylko usuwanie blizn, poprawa wyglądu skóry, napięcia, elastyczności, ale również metoda zahamowania wypadania włosów, jak również stymulacja odrostu nowych. 

 

Dla kogo polecana jest mezoterapia igłowa?

 

Mezoterapia igłowa jest to zabieg dedykowany osobom które mają różne problemy ze skórą. Stosuje się ją nawet w przypadku rozstępów cellulitu czy miejscowego otłuszczenia, jak również łysienia. Zabieg mezoterapii igłowej jest zabiegiem niezwykle popularnym. Korzysta z niego wiele osób w gabinetach medycyny estetycznej. Najczęściej wykonywany jest w przypadku skóry potrzebującej rewitalizacji,  kiedy skóra jest poszarzała, obrzęknięta zasiniona, kiedy po wielu godzinach pracy przy komputerze staje się zmęczona, traci blask wówczas z pomocą przychodzi zabieg mezoterapii igłowej.

 

Zabieg ten pomaga odzyskać zdrowy wygląd. Skóra po zabiegu jest odżywiona i nawilżona. Wygląda na młodszą.

 

W jaki sposób wykonuje się mezoterapią igłową?

 

Mezoterapia igłowa jest to zabieg podczas którego do skóry wprowadza się substancje aktywne za pomocą wstrzyknięć. Ostrzykiwania skóry wykonuje się bardzo cieniutką, specjalną igłą. Ostrzykiwanie pobudza procesy naprawcze skóry. Skóra regeneruje się. Silnie działają podawane wówczas substancje odżywcze i regenerujące. W zależności od tego jaki preparat podaje się podskórnie osiąga się odpowiednie efekty. Pobudza się wówczas proces produkcji kolagenu oraz elastyny. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Nie należy do najprzyjemniejszych jednak nie wymaga całkowitego znieczulenia. Jedynie osoby które mają lęk przed igłami mogą czuć się niekomfortowo. 

 

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej. 

 

Efektem zabiegu jest na przykład:

  • poprawa elastyczności oraz gęstości skóry
  • poprawienie owalu, 
  • spłycenie drobnych zmarszczek mimicznych, 
  • uzyskanie zdrowej świetlistej cery, 
  • redukcja blizn potrądzikowych, 
  • rewitalizacja skóry. 

Zabieg wykorzystywany jest również do leczenia cellulitu oraz rozstępów i blizn. Jest świetną prewencją przeciwzmarszczkową. 

 

Mezoterapia igłowa w leczeniu łysienia

 

Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest najczęściej na twarzy szyi oraz dekoltu jednak nie wszyscy wiedzą, że na skórze głowy również wykonuje się mezoterapię igłową. Jest to bowiem skuteczna metoda zahamowania wypadania włosów. Problem ten dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Ostrzykiwanie skóry głowy odpowiednimi koktajlami odżywczymi pobudza wzrost włosów i hamuje ich wypadanie. Mezoterapię igłową stosuje się w przypadku łysienia plackowatego rozlanego ale również w przypadku nadmiernego wypadania włosów po stresie zmianach hormonalnych czy w związku z nieprawidłowym odżywianiem. 

Mezoterapię igłową z pośród innych zabiegów wyróżnia to, że podczas zabiegu można podawać różnego rodzaju substancje odżywcze. Jest to terapia powierzchniowa i nieinwazyjna. Można wykonywać ją różnym wieku. Nie ma działań niepożądanych. Po zabiegu ewentualnie pojawiają się na twarzy zaczerwienienia oraz siniaki które są wynikiem nakłuć podczas zabiegu. Poza tym zabieg mezoterapii igłowej cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Jest to zabieg który przynosi szybkie i wymierne efekty. Warto zainteresować się mezoterapią igłową. Efekty porównywalne są niekiedy do rezultatów zabiegów chirurgicznych. 

You may also like...

Dodaj komentarz