Mezoterapia

Nie tylko na zmarszczki. W jakim celu stosuje się mezoterapię igłową?

Mezoterapia to jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Czym dokładnie jest mezoterapia i kiedy warto się na nią zdecydować?

Medycyna estetyczna wykorzystuje szeroką gamę różnych procedur, by nadać skórze młodszy wygląd. Wśród dostępnych zabiegów, który dostępny jest praktycznie w każdym gabinecie, jest mezoterapia. Najczęściej kojarzona jest z usuwaniem zmarszczek, ale warto zaznaczyć, że ma ona także wiele innych zalet. Klientom chcącym skorzystać z zabiegu jak mezoterapia Kraków także daje taką możliwość. Co warto o nim wiedzieć?

Na czym polega mezoterapia?

Pod pojęciem jak mezoterapia znajduje się zabieg medycyny estetycznej, który odnosi się do wprowadzania substancji aktywnych bezpośrednio w skórę. Najczęściej do tego celu stosowane są strzykawki z igłami lub specjalne urządzenia wyposażone w igły – taka mezoterapia określana jest jako igłowa.

W gabinetach można skorzystać także z wielu innych zabiegów mezoterapii, w tym mezoterapii mikroigłowej, która polega na zastosowaniu rollerów z igiełkami, a także mezoterapii bezigłowej, która używa urządzeń emitujących prąd, by zwiększyć przepuszczalność skóry i wprowadzić do niej odpowiednio dobrane substancje aktywne.

Wśród powyższych zabiegów największą efektywnością cechuje się mezoterapia igłowa, która działa dwukierunkowo: dostarcza do skóry wybrane substancje, a także poprzez jej miejscowe uszkodzenie iniekcjami aktywuje jej wewnętrzną regenerację.

Jakie substancje stosowane są w mezoterapii igłowej?

Podczas zabiegów mezoterapii w Krakowie można skorzystać z różnych substancji aktywnych, które umożliwiają uzyskanie doskonałych efektów przypadku praktycznie każdego problemu skórnego – nie tylko na skórze twarzy, ale też ciała, owłosionej skórze głowy.

Substancje aktywne mogą być wstrzykiwane pojedynczo lub mogą tworzyć koktajle zawierające różne wartościowe składniki, które dobierane są z myślą o potrzebach różnych typów skóry.

Wśród najczęściej stosowanych składników znajdują się między innymi:

 • kwas hialuronowy (HA) – jeden z najczęściej używanych preparatów w medycynie estetycznej, który działa jak wypełniacz, pomaga w redukcji zmarszczek, zwiększa poziom nawilżenia skóry
 • osocze bogatopłytkowe – na jego bazie wykonuje się wampirzy lifting, który ma intensywne działanie rewitalizujące
 • krzemionka organiczna – wspiera produkcję kolagenu, a dzięki temu dba o młody wygląd skóry
 • glutation – pomaga w usuwaniu oznak starzenia skóry, ma silne właściwości przeciwutleniające
 • ekstrakty roślinne – mogą pomóc w wielu dolegliwościach skórnych, kompleksowo poprawić jej kondycję
 • L-karnityna – używana w celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, stosowana podczas zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Kiedy warto wykonać mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem o bardzo szerokim zastosowaniu, który może być używany w celach terapeutycznych – w redukcji widocznych niedoskonałości i przypadłości, a także profilaktycznie, by zapobiegać im w przyszłości.

Wśród głównych wskazań do zabiegu mezoterapii igłowej znajdują się:

 • widoczne oznaki starzenia, w tym zmarszczki, utrata jędrności skóry, opadający owal twarzy
 • ziemista, szara skóra, która wymaga rewitalizacji
 • nadmiernie przetłuszczająca się lub sucha skóra
 • widoczne blizny – potrądzikowe i innego pochodzenia
 • cellulit – skórka pomarańczowa
 • rozstępy
 • nagromadzenie tkanki tłuszczowej na ciele i twarzy
 • nadmiernie wypadające włosy

Wobec tego mezoterapia w Krakowie to pełna paleta różnych propozycji dla osób z wieloma problemami skórnymi, a także dla tych, które pragną im zapobiegać.

Gdy zatem celem jest wydłużenie młodości skóry, warto zdecydować się na zabiegi mezoterapii. Nie mają przeciwwskazań wiekowych – można wykonać je zarówno na skórze młodej, jak i dojrzałej.

You may also like...

Dodaj komentarz