Zdrowie

Okulary korekcyjne nie muszą być nudne

Okulary mogą nie tylko korygować wzrok, ale również mogą poprawiać komfort widzenia na inne sposoby. Kiedy warto kupić okulary z antyrefleksem?

W salonach optycznych można kupić dzisiaj różne okulary przeznaczone do korygowania wzroku. Mogą być one również uzupełnione o szkła z dodatkowymi powłokami, aby widzieć wygodnie i bezpiecznie w zróżnicowanych warunkach. Wśród dostępnych wariantów są okulary z powłokami antyrefleksyjnymi, czyli tak zwanym antyrefleksem. Osobom chcącym wybrać okulary antyrefleksyjne sklep optyczny może zaprezentować wiele różnych modeli. Kiedy warto się na nie zdecydować?

 

Czym jest powłoka antyrefleksyjna w okularach?

Powłoka antyrefleksyjna na szkłach okularowych jest stosowana po to, aby zapewnić lepszą jakość obrazu widzianego przez okulary, a także zmniejszać obciążenie oczu, do którego może dojść na skutek pojawiania się refleksów światła.

 

Okulary z takimi powłokami dostępne są w sklepach już od wielu lat, ale ostatnio znów stały się bardzo popularne. To głównie kwestia pracy przy komputerze, ponieważ okulary antyrefleksyjne sklep optyczny rekomenduje również w celu ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem emitowanym przez monitory komputerowe.

 

Powłokę antyrefleksyjną na okularach można rozpoznać poprzez patrzenie na ich szkła – widać na nich wtedy kolorową warstwę, na przykład lekko zielonkawą lub niebieskawą przy odbijaniu się od nich światła.

 

Zalety noszenia okularów z powłoką antyrefleksyjną

Osobom chcącym wybrać okulary antyrefleksyjne sklep optyczny poleca je w wielu przypadkach. Kiedy warto się na nie zdecydować?

 

Najważniejsze korzyści z noszenia okularów z powłoką antyrefleksyjną:

  • brak widocznych przed oczami zjawisk optycznych, na przykład „mroczków”
  • brak odbijania się na szkłach okularów przedmiotów w okolicy użytkownika
  • brak refleksów, które mogą powodować niebezpieczne oślepienie, między innymi podczas jazdy samochodem, w szczególności nocą
  • wyraźniejszy obraz w porównaniu do okularów bez powłoki tego typu – wynika z podwyższonej przepuszczalności światła
  • mniejsze zmęczenie oczu, także podczas korzystania z komputerów
  • zwiększenie wytrzymałości szkieł – powłoka antyrefleksyjna dodatkowo je utwardza i chroni przed zarysowaniami

 

Te wszystkie zalety powodują, że okulary antyrefleksyjne sklep optyczny najczęściej rekomenduje dla osób pracujących na stanowiskach jak kierowca, lekarz, osoba pracująca przy komputerze, pracownicy wykonujący obowiązki na nocnych zmianach.

 

Okulary antyrefleksyjne – dostępne także jako zerówki

Osoby z wadami wzroku mogą zamówić wykonane zgodnie z receptą okulary z antyrefleksem. Warto też wskazać, że okulary antyrefleksyjne sklep optyczny może zaoferować jako okulary zerówki, czyli bez szkieł korekcyjnych. Są one polecane głównie osobom pracującym przy komputerze, które chcą dodatkowo zabezpieczyć swój wzrok. Również sprawdzą się podczas prowadzenia pojazdów.

 

Poza okularami antyrefleksyjnymi z przejrzystymi szkłami można zakupić je również jako okulary przeciwsłoneczne.

 

Zamówienia na okulary z antyrefleksem można składać również także online – gotowa para zostanie dostarczona bezpośrednio do zamawiającego.

You may also like...

Dodaj komentarz