Uroda

Polecane zabiegi kosmetyczne – co warto wypróbować?

Za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów kosmetycznych można zadbać kompleksowo o kondycję skóry twarzy i ciała. Jakie zabiegi zasługują na szczególną uwagę? Zobacz rekomendowane procedury, z którymi skóra może wyglądać promiennie i młodo!

Mikrodermabrazja – delikatne i skuteczne oczyszczanie skóry

Zabieg mikrodermabrazji służy do dokładnego oczyszczania skóry. Jest on rodzajem peelingu mechanicznego, do którego stosuje się specjalne rodzaje głowic diamentowych albo korundowych.

Mikrodermabrazja diamentowa lub korundowa pozwala na natychmiastową poprawę wyglądu skóry. Złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, redukuje widoczne na nim niedoskonałości, w tym blizny, przebarwienia, drobne zmarszczki. Reguluje również wydzielanie sebum.

Zabiegi kwasowe – peelingi medyczne pod kontrolą eksperta

Kwasy są bardzo skutecznym sposobem na redukcję wielu dolegliwości skórnych. Wspomagają one także odnowę skóry i dzięki temu mogą zadbać o jej młodzieńczy wygląd na długi czas.

Chociaż w sprzedaży można znaleźć wiele kosmetyków kwasowych do użytku w domu, największe stężenia kwasów używane są podczas zabiegów profesjonalnych. Dzięki temu można uzyskać najlepsze wyniki takich procedur. Specjalista może też dobrać wtedy odpowiedni typ kwasu zależnie od rodzaju skóry oraz od jej potrzeb.

Taki zabieg może przeprowadzić także kosmetolog w Bielsku. Z dostępnymi ofertami peelingów kwasowych – medycznych można zapoznać się na stronach gabinetów.

Fala radiowa – nieinwazyjny sposób odmładzania skóry

Bardzo dobre wyniki w odmładzaniu skóry może przynieść także fala radiowa. Jest to zabieg bazujący na oddziaływaniu na skórę falami radiowymi, które prowadzą do zwiększenia temperatury włókien kolagenowych i ich obkurczenia. W efekcie możliwe jest poprawienie wyglądu twarzy i ciała, na przykład redukcję zmarszczek, podniesienie pośladków.

Dodatkowo fala powoduje pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, wobec tego zabiegi z jej użyciem mają działanie przeciwstarzeniowe.

Peeling kawitacyjny – oczyszczanie twarzy ultradźwiękami

Wśród peelingów prowadzonych w gabinetach kosmetycznych na uwagę zasługuje także peeling kawitacyjny. Polega on na wykorzystaniu urządzenia generującego ultradźwięki, które dokładnie oczyszczają skórę z zanieczyszczeń, sebum, a także martwego naskórka.

Peeling kawitacyjny jest bardzo delikatny, lecz też skuteczny. Za jego pomocą można również przygotować skórę do przeprowadzenia dalszych zabiegów – wskazuje kosmetolog z gabinetu klinikagalena.pl.

Mezoterapia – mikroigłowa i igłowa

Bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą zredukować niedoskonałości skórne i zapobiegać przedwczesnemu starzeniu skóry, jest mezoterapia. To zabieg polegający na dostarczaniu w głąb tkanki skórnej odpowiednio dobranych do niej składników odżywczych.

Najczęściej prowadzi się mezoterapię mikroigłowa i igłową. Mikroigłowa mezoterapia polega na wykonaniu mikronakłuć za pomocą specjalnych urządzeń jak Dermapen lub rollery. Umieszczona na skórze substancja aktywna jest wtedy wprowadzana w jej głąb. Z kolei mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w skórę substancji aktywnej.

Lipoliza iniekcyjna – sposób na usunięcie tkanki tłuszczowej

Jednym z zabiegów podobnych do mezoterapii jest lipoliza iniekcyjna. Polega ona na wprowadzeniu w skórę substancji, które pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej. Stosowane są wtedy preparaty na bazie fosfatydylocholiny, które sprzyjają lipolizie, czyli usuwaniu komórek tłuszczowych.

Lipoliza iniekcyjna daje bardzo dobre efekty w przypadku nagromadzonej tkanki tłuszczowej na ciele, między innymi na brzuchu, biodrach, udach, pośladkach, a także na rękach czy na podbródku.

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz