Duże, pełne usta
Uroda

Powiększ i wymodeluj małe usta kwasem hialuronowym

Nie każda kobieta ma duże, pełne usta. W takiej sytuacji warto pomyśleć o wizycie w gabinecie wykonującym zabiegi ich powiększania.

Gdy usta są małe, wąskie albo asymetryczne, można nauczyć się malować je tak, aby wyglądały na większe niż w rzeczywistości. Jednak obecnie do dyspozycji są także specjalne zabiegi, za pomocą których można poprawić ich wygląd nawet na ponad rok. Dzisiaj powiększanie i modelowanie ust w Instytucie Bielenda w Krakowie jest jednym z najpopularniejszych zabiegów. Na czym dokładnie polega zabieg modelowania i powiększania ust? Ile trzeba za niego zapłacić?

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest jednym z najczęściej stosowanych produktów w gabinetach medycyny estetycznej. To żelowa substancja, która wchodzi w skład tkanek skórnych i odpowiedzialna jest za ich właściwe nawilżenie, a także dba o ich elastyczność i jędrność. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy jest używany przede wszystkim do redukcji oznak starzenia jak zmarszczki, zwiotczenia skóry. Działa wtedy jak wypełniacz, czyli powoduje wypełnienie tkanek, aby nadać im odpowiedni kształt. Również kwas hialuronowy jest wykorzystywany jako wypełniacz ust. Zabieg jak powiększanie i modelowanie ust na jego bazie pozwala wtedy na nadanie im całkowici nowego wyglądu.

Wskazania do zabiegu:

 • małe usta
 • zwiotczałe usta
 • niesymetryczne usta
 • przesuszone usta
 • postarzałe usta
 • zmarszczki wokół ust

Jak wygląda zabieg powiększania i modelowania ust?

Procedura prowadzona jest na bazie odpowiedniego typu kwasu hialuronowego, który charakteryzuje się właściwym stopniem usieciowania. Ilość substancji dobiera się indywidualnie na podstawie efektu, jaki klientka pragnie uzyskać. Właśnie dlatego przed procedurą przeprowadzana jest konsultacja.

Zabieg prowadzony jest w miejscowym znieczuleniu. To znieczulenie podobne do tego, które stosowane jest w gabinecie dentystycznym. Dzięki temu podczas wstrzykiwania w usta kwas u hialuronowego nie dochodzi do pojawienia się dolegliwości bólowych.

Następnie lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje odpowiednią dawkę kwasu hialuronowego w usta. Rezultaty widoczne są od razu, dlatego nie trzeba czekać na ich pojawienie się. Oczywiście, od razu po zabiegu usta są obrzęknięte, zaczerwienione, a objawy te mijają po kilku dniach, więc dopiero wtedy można zauważyć pełen efekt. W przypadku, gdy konieczne jest dokonanie poprawek, można wykonać je najczęściej w 2 tygodnie po zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt powiększenia i modelowania ust?

Klientki decydujące się na powiększanie i modelowanie ust mogą cieszyć się efektami zabiegowymi widocznymi nawet przez ponad rok. Usta mogą wtedy stale wyglądać atrakcyjnie – będą pełne, symetryczne, właściwie nawilżone nawet wtedy, gdy nie będą pomalowane żadnymi kosmetykami kolorowymi. Dzięki temu zabieg na usta z użyciem kwasu hialuronowego jest wybierany przez wiele kobiet, które nie są do końca zadowolone z wygląd swoich ust. Warto pamiętać o tym, że czas utrzymywania się efektów zależny jest od różnych czynników, dlatego może on różnić się w zależności od klientki.

Ile kosztuje powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym?

Cena za zabieg zależy przede wszystkim od ilości zużytego preparatu i od cennika stosowanego przez gabinet. Zwykle ceny rozpoczynają się od około 1000 złotych, natomiast wynoszą do około 1500 złotych. Dokładne informacje o cennikach można znaleźć bezpośrednio na stronach gabinetów medycyny estetycznej wykonujących procedurę.

You may also like...

4 Comments

 1. Zabieg jest bezpieczny z reguły, z uwagi na to, że kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie wystepuje w organizmie, ale dziewczyny…. Polecam wybrać sie do kogoś kto ma uprawnienia do takich zabiegów oraz sie na nich zna. Nie polecam kosmetyczki po kursach ale dobry gabinet medycyny estetycznej, w którym zabiegu dokona lekarz albo kosmetolog. Tylko wtedy mozecie liczyc na to, ze bedzie to bezpieczne.

 2. A ja obecnie szukam dobrych sposobów na odmłodzenie ust 🙂
  Znacie może jakieś?

 3. Coraz popularniejsza staje sie w gabinetach mezoterapia igłowa ust. Kwas hialuronowy i czynniki wzrostu tworzą dodatkowe komórki tluszczowe przez co zwiększają objętość ust, a wytworzone nowe naczynka wzmacniają koloryt. Daje to naturalny efekt. Rozwiązuje tu się również problem kobiet dojrzałych, których usta zaczynają się robić coraz węższe i chowają się do środka.

 4. Mezoterapia ust. Istnieją już nawet preparaty dedykowanie do ust, które mają za zadanie zrewitalizować usta, ale nie powiększać.
  No chyba, że jednak chcesz te usta powiększyć 😉

Dodaj komentarz