Uroda, Zdrowie

Skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek mimicznych

Clostridium botulinum -niewielu  osobom z czymś  kojarzy się ta nazwa.  Kiedy jednak powiemy botoks bądź toksyna botulinowa już więcej osób wie o co chodzi. 

Pod tą nazwą kryje się nazwa handlowa substancji która produkowana jest przez bakterie clostridium botulinum.  Jest to substancja która wygładza zmarszczki mimiczne, ale również wykorzystywana jest w medycynie do leczenia różnych schorzeń. Zmarszczek nie da się uniknąć.  W pewnym wieku pojawiają się one na każdej twarzy. Zmarszczki mimiczne powstają poprzez nadmierną aktywność mięśni. 

Zwłaszcza kobiety pragną jak najdłużej zachować młody wygląd i przeszkadzają im zmarszczki mimiczne. Stosują różnego rodzaju kremy maseczki, jednak niewiele pomaga to na istniejące już zmarszczki. Z pomocą przychodzą zastrzyki z botuliny. Jest to skuteczna metoda na pozbycie się zmarszczek,  oczywiście nie na zawsze jednak na kilka miesięcy. 

 

W jaki sposób podaje się botoks?

 

Toksynę botulinową wstrzykuje się między nerwy które zostają zablokowane. Substancja ta powoduje, że impuls nerwowy nie dociera do mięśnia i nie powoduje jego kurczenia. Substancja jaką jest botoks  działa jedynie w miejscu gdzie została podana, pozostałe mięśnie funkcjonują tak jak dotychczas. Odpowiednio podana toksyna botulinowa nie zmienia wyrazu twarzy- znikają jedyni zmarszczki. 

Nie jest prawdą, że zabiegi z użyciem toksyny botulinowej wykonywanie są jedynie u osób dojrzałych. Profilaktycznie i korzystają z tych zabiegów również osoby młode. Jest to  świetna profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Wczesne podawanie toksyny botulinowej opóźnia pojawianie się zmarszczek. Dotyczy to szczególnie  osób, które mają wyrazistą mimikę twarzy, dużo się śmieją. To u nich zwłaszcza powstają zmarszczki mimiczne. 

 

Jakie zmarszczki można usunąć przy pomocy botoxu?

 

Toksynę botulinowa wykorzystuje się aby zredukować zmarszczki:

 • poprzeczne na czole 
 • wokół ust 
 • poprzeczne na brodzie na szyi 
 • wokół oczu 
 • jak również pod brwiami. 
 • można ją również stosować w celu podniesienia linii brwi co powoduje młodszy wygląd twarzy i łagodniejszy wyraz oczu. 

 

Preparat podawany jest przy pomocy bardzo cienkiej igły. Wykonywany jest najczęściej bez znieczulenia, jednak w przypadku takiego życzenia pacjenta można podać znieczulenie miejscowe. W zależności od liczby ostrzykiwań ich miejsca wiek trwa do ok 15 minut. Toksyna botulinowa bardzo precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy, ból jest minimalny przypominający ugryzienie przez mrówkę. 

 

Kiedy widoczne są efekty zabiegu?

 

Efekty zabiegu widoczne są najczęściej po upływie  od trzech do sześciu dni. Efekt optymalny uzyskiwany jest po około dwóch tygodniach. Skóra wówczas wygląda młodziej, staje się gładsza, wizualnie dostrzec można efekty zabiegu.Efekt działania toksyny botulinowej utrzymuje się do 6 miesięcy w zależności od indywidualnych cech organizmu. Podczas działania botoksu skóra oraz mięśnie odpoczywają od pracy. Do wykonania zabiegu istnieją pewne przeciwwskazania o których można przeczytać na stronie https://slowage.pl/oferta/medycyna-estetyczna/botox-na-zmarszczki

Mogę pojawić się również niewielkie działania niepożądane które mają charakter przemijający i ustępują na ogół po kilku dniach. 

Zabieg jest bezpieczny nie powoduje blizn ani uszkodzeń skóry. 

 

You may also like...

1 Comment

 1. Jaki składnik aktywny najlepiej wprowadzić jako pierwszy (oczywiście poza SPF!) do pielęgnacji, aby już powoli zapobiegać pierwszym zmarszczkom?
  Jak działa każdy z tych składników, jakie macie doświadczenia/efekty? Ulubiony kosmetyk (preferowane serum) z danym składnikiem?
  > witamina C (czytałam o nakładaniu go pod SPF, wspomaga wyrównanie kolorytu?)
  > peptydy
  > retinoidy
  > inne? Jakie? Kiedy wprowadzić? W jaki sposób?:)

Dodaj komentarz