Uroda

Usuwanie cellulitu – sprawdź te metody i ciesz się gładką skórą!

Cellulit, inaczej nazywany skórką pomarańczową, jest dla wielu kobiet poważnym problemem. Jak można go zlikwidować?

Widoczna pod skórą nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa to cellulit tłuszczowy. Wyróżnia się również jego formę wodną, gdy za nieestetyczny wygląd skóry odpowiedzialne są powstające obrzęki wodne. Z cellulitem można walczyć zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetycznych. Gdy chodzi o skuteczne usuwanie cellulitu Kraków zapewnia dostęp do najnowocześniejszych technik zabiegowych. Sprawdź te metody, z którymi uda Ci się uzyskać świetne efekty!

 

  1. Kosmetyki antycellulitowe i masaż

Najprostszym sposobem, aby walczyć z cellulitem w domowym zaciszu, jest wybranie kosmetyków o działaniu antycellulitowym i nakładanie ich razem z masażem skóry. Takie połączenie pozwala na rozbicie tkanki tłuszczowej i wygładzenie skóry, aby nadać jej estetyczny wygląd.

 

W drogeriach można dostać różne rodzaje kosmetyków na cellulit – kremy, masła, balsamy, serum. Zawierają składniki, które wnikają w skórę i pomagają w zredukowaniu nadmiaru komórek tłuszczowych. Są to między innymi ekstrakty z zielonej kawy i zielonej herbaty, L-karnityna, rozgrzewający cynamon, algi, wyciąg z miłorzębu japońskiego, bluszczu czy wąkrotka azjatycka.

 

Stosowanie kosmetyków antycellulitowych przyniesie jeszcze lepsze efekty wtedy, gdy będą one nakładane wraz z masażem skóry. Można wykonać go rękoma lub kupić odpowiednie akcesoria do jego wykonania – rękawice masujące, masażery z wypustkami. Intensywne oddziaływanie na skórę aktywuje procesy lipolityczne i poprawia jej wygląd.

 

  1. Endermologia – masaż podciśnieniowy

Endermologia polega ona na użyciu urządzenia wyposażonego w głowicę z komorą z obracającymi się rolkami. Do komory wciąga się fałd skóry, który jest następnie masowany, by rozbić tkankę tłuszczową.

 

Masaż podciśnieniowy, czyli endermologia daje bardzo dobre efekty widoczne już po trzech wizytach w gabinecie, ale zaleca się najczęściej wykonanie od 5 do 10 procedur, aby uzyskać optymalny efekt.

 

  1. Zabiegi z falami radiowymi

Dobre efekty na cellulit zapewniają także zabiegi wykorzystujące fale radiowe – RF. Wyzwalają one energię, która aktywuje komórki skóry do wewnętrznej przebudowy i dzięki temu pozwala na uzyskanie efektu gładszej, młodziej wyglądającej skóry.

 

Podczas zabiegu z użyciem fal radiowych dochodzi do przyspieszenia procesów lipolizy, a także do kurczenia się i rozkurczania włókien kolagenowych i elastynowych. Takie połączenie powoduje, że skóra odzyskuje piękny wygląd. Zabiegi są całkowicie bezinwazyjne, co jest ich dodatkowym plusem.

 

Gdy chodzi o usuwanie cellulitu Kraków także umożliwia przeprowadzenie procedury z użyciem fal radiowych.

 

  1. Lipoliza iniekcyjna

Zabieg medycyny estetycznej jak lipoliza iniekcyjna jest zaliczany do kategorii mezoterapii igłowej. Polega on na wstrzykiwaniu w skórę substancji, które aktywują procesy rozpadu tkanki tłuszczowej, a dzięki temu pozwalają na zredukowanie cellulitu.

 

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem o wysokiej skuteczności, chociaż efekty nie są w tym przypadku widoczne natychmiast. Osobom chcącym zdecydować się na usuwanie cellulitu Kraków daje dostęp do sprawdzonych lekarzy medycyny estetycznej stosujących tę metodę.

You may also like...

Dodaj komentarz