gabinet stomatologiczny Kraków
Uroda, Zdrowie

Wybór właściwego gabinetu stomatologicznego

Dentyści w Polsce cieszą się bardzo dobrą opinią. Ich renoma znana jest również w wielu innych krajach na całym świecie. Gabinety stomatologiczne różnią się jednak między sobą. Do jednych można się dostać bez problemu z dnia na dzień, a do innych są długie kolejki. 

Z czego wynika ta różnica. W jaki sposób wybrać odpowiedniego stomatologa?  

Wybierając lekarza stomatologa powinno się wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Jednym z nich jest stosunek lekarza do pacjenta. Już od pierwszych chwil można poczuć czy istnieje nić porozumienia ze stomatologiem, w jaki sposób traktuje on pacjenta, czy jest miły czy da się z nim porozumieć. 

Każda wizyta powinna się rozpocząć od spokojnej rozmowy w trakcie której zostanie ustalony plan działania. Lekarz powinien zapoznać się z oczekiwaniami pacjenta a następnie przedstawić mu swój plan działania. 

Niezbędne jest oczywiście zrobienie przeglądu stomatologicznego, który w wielu gabinetach jest darmowy jako pierwsza wizyta zapoznawcza. O lekarzu stomatologu dobrze również świadczy to, w jaki sposób traktuje pacjenta podczas trwania zabiegu. Czy dopytuje się o samopoczucie, o wygodę pacjenta czy troszczy się o niego. 

 

Wielu pacjentów zwraca szczególną uwagę na kwestie higieny w gabinecie. Gabinet powinien być czysty, sterylny a lekarz powinny być ubrany w odpowiednią odzież ochronną, mieć rękawiczki oraz maseczkę bądź przyłbicę. Tak jest chociażby w gabinecie stomatologicznym w Krakowie. Kwestia higieny jest niezwykle istotna zwłaszcza w obecnych czasach. Kiedy pacjent siada na fotelu stomatologicznym nie powinien widzieć żadnych śladów z poprzedniej wizyty innego pacjenta. Cały sprzęt powinien być zdezynfekowany a spluwaczka koniecznie dokładnie wyczyszczona. Istotny jest również to aby zarówno lekarz jak i jego asystent mieli czyste   fartuchy oraz jednorazowe rękawiczki. Sprzęt używany podczas zabiegu powinien być jednorazowy umieszczony w oddzielnych opakowaniach. Nowoczesne gabinety są wyposażone w kamery wewnątrzustne jak również w sprzęt pozwalający wykonywanie pantomogramu zdjęcia, rtg zęba. 

Miłym udogodnieniem dla pacjenta jest to że może on oglądać wybrany program tv bądź film podczas trwania zabiegu. Pozwala to oderwać się od myślami od wykonywanego zabiegu i zrelaksować się. Istotną kwestią jest również oferowane znieczulenie w gabinecie. Nowoczesne gabinety oferują znieczulenie komputerowe które dozowane są również nie przez lekarza, ale dobierane odpowiednio w sposób komputerowy przy pomocy specjalnego urządzenia nie przypominającego tradycyjnej igły i strzykawki a przypominającego wyglądem bardziej długopis.

Niektóre gabinety podczas zabiegów włączają relaksującą oraz odprężającą muzykę- jest to również mile widziane i cenione przez pacjentów. To tylko niektóre aspekty które powinien wziąć pod uwagę pacjent wybierając swojego stomatologa. Owszem najistotniejsze znaczenie mają umiejętności danego lekarza oraz sprzęt na jakim pracuje. Warto zapoznać się z opiniami swoich znajomych być może byli oni już w danym gabinecie i mają jakąś wyrobioną opinię na temat danego stomatologa. Sugerować można się również opiniami w Internecie. Jeśli pierwsza wizyta nie przebiega w sposób komfortowy wówczas warto zastanowić się nad zmianą lekarza na innego. 

 

W każdym dużym mieście jest wielu stomatologów. Gabinet stomatologiczny w Krakowie jest bardzo często wpisywaną frazą w wyszukiwarce. Pacjenci coraz częściej korzystają z Internetu w celu wyszukania odpowiedniego gabinetu stomatologicznego. Czytają zamieszczone w Internecie opinie, przeglądają galerię zdjęć z gabinetu zapoznają się z cennikiem na stronie internetowej danego gabinetu i w ten sposób decydują  się na wybór stomatologa. 

 

You may also like...

1 Comment

  1. Chodze prywatnie. Raz byłam na fundusz i nie byłam zadowolona, ani z podejścia, ani z jakosci zastosowanego wypełnienia. Aktualnie mam swój ulubiony, sprawdzony gabinet, w którym mam pewnośc, ze wszystko będzie wykonane porządnie. I co najważniejsze zupełnie bezboleśnie!

Dodaj komentarz