Masaż twarzy
Uroda

Jakie korzyści płyną z masażu Kobido?

Masaż Kobido to jedna z usług, którą można znaleźć w salonach masażu czy też w gabinetach medycyny estetycznej. Na czym polega ten masaż twarzy I jakie niesie korzyści?

Czym jest masaż Kobido?

Masaż Kobido to wyjątkowa technika z Dalekiego Wschodu, a ściślej mówiąc z Japonii, która łączy w sobie masaż oraz pielęgnację estetyczną skóry twarzy oraz szyi. Kobido działa stymulująco i wyraźnie odmładzająco. Dzięki niemu można zadziałać równocześnie na układ nerwowy, układ limfatyczny oraz mięśnie i to wszystko dzięki technikom akupresury, które są wykonywane z różną szybkością na czaszce oraz obwodzie oczu. Masaż Kobido znakomicie wspomaga krążenie energii i to nie tylko twarzy, ale również szyi, barków, ale i całego ciała, a jednocześnie doskonale relaksuje i pozwala uwolnić napięcie mięśni. Dzięki temu można skutecznie zmniejszyć widoczność zmarszczek na twarzy. Należy zaznaczyć, że podczas każdej sesji Kobido masowana jest twarzy i szyja, a także kark, dekolt, ramiona oraz głowa.

Masaż Kobido – zalety

Japoński masaż Kobido przynosi wiele korzyści. Kiedy jest wykonywany regularnie pozwala znakomicie odprężyć układ nerwowy, co umożliwia zniwelować wszelkie negatywne skutki stresu, takie jak na przykład ciągłe zmęczenie, bezsenność czy częste bóle głowy. Masaż karku i górnej części pleców łagodzi napięcie mięśniowe, uspokaja ramiona i otwiera drogi oddechowe. Z kolei techniki akupresury, które specjalista stosuje na czaszce oraz konturze oka mają za zadanie złagodzić ból oka, a także i zmniejszyć ból, który ma związek z napiętą szczęką (na przykład z powodu bruksizmu). Dzięki temu, że masaż Kobido poprawia krążenie krwi w okolicach twarzy, sprawia, że cera jest bardziej sprężysta i elastyczna, ponadto niweluje widoczność drobnych linii oraz zmarszczek. Kobido pozwala również lepiej nawilżyć skórę, co umożliwia przywrócić twarzy blask i młodzieńczy urok.

Na czym polega masaż Kobido?

Jak przebiega ten zabieg? Japoński masaż Kobido trwa zwykle około 70-80 minut i obejmuje kilka bardzo istotnych kroków. Najpierw specjalista zajmuje się masażem gładkim i wykonuje delikatne ruchy, które mają na celu zrelaksować klienta. Następnie wykonuje się masaż karku. W ten sposób uruchamia się krążenie krwi, dzięki któremu do skóry twarzy zostają dostarczone cenne składniki odżywcze, które poprawiają jej wygląd i nadają cerze młodzieńczego blasku i świeżości. Następnym krokiem jest intensywna i szybka technika, która polega na szczypaniu skóry, ugniataniu jej, delikatnym pociąganiu, perkusji czy głębokim wygładzeniu. Warto zaznaczyć, że wszystkie techniki masażu Kobido jest wykonywane z wielkim zaangażowaniem i dokładnością. Dzięki intensywnym ruchom można zlikwidować wszelkie napięcia i ujędrnić skórę.

Jakie efekty zapewnia masaż Kobido?

Regularny masaż Kobido wykonywany w odpowiednich odstępach czasowych zapewnia:

  • zmniejszenie napięcia mięśniowego;
  • zmniejszenie lub wręcz usunięcie efektów starzenia się skóry;
  • przyspieszenie regeneracji skóry;
  • dodanie cerze młodzieńczego blasku i świeżości;
  • zmniejszenie nadmiernego napięcia w okolicy owalu twarzy oraz szyi;
  • zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, a w efekcie ujędrnienie skóry;
  • zmniejszenie bruksizmu.

You may also like...

Dodaj komentarz