Ampułki botoksu
Uroda

Czy botoks może zadziałać na wszystkie zmarszczki?

Botoks, czyli toksyna botulinowa jest bardzo skuteczny przeciwko zmarszczkom mimicznym. Czy może zlikwidować też inne?

Aby pozbyć się postarzających skórę zmarszczek, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej. Tam można skorzystać z zabiegu z użyciem botoksu. Jakie jest jego zastosowanie? Kiedy będzie on najlepszy? Czy efekty widoczne są od zaraz. Na pytania odpowiada Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej SLOW AGE w Rzeszowie.

Czym jest botoks – toksyna botulinowa?

Jad kiełbasiany, znany również jako toksyna botulinowa lub pod nazwą handlową botox czy botoks, jest neurotoksyną, która ma bardzo silne działanie na układ nerwowy. Powoduje ona zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, czyli impulsów wysyłanych pomiędzy tymi tkankami. Botoks w niewielkich dawkach ma jednak właściwości lecznicze, dlatego też jest on obecnie używany do prowadzenia wielu procedur medycznych. Wykorzystywany jest w leczeniu rozmaitych dolegliwości związanych z mięśniami, na przykład ich nadmiernych kurczów. Także toksyna botulinowa jest wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej. Tutaj polecana jest ona głównie na jeden z rodzajów zmarszczek, co wynika ze specyfiki jej działania.

Botox najlepszy na zmarszczki mimiczne

Toksyna botulinowa powoduje osłabienie ruchów mięśniowych, dlatego też w medycynie estetycznej jest ona polecana przede wszystkim na zmarszczki pochodzenia mimicznego. To zmarszczki, które powstają na skutek ruchów mięśni twarzy.

Toksyna botulinowa może być zastosowana na:

  • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki
  • zmarszczki między brwiami – lwie zmarszczki,
  • zmarszczki poprzeczne czoła
  • zmarszczki nad górną wargą – zmarszczki palacza
  • zmarszczki w górnej części nosa

Wobec tego botox nie zadziała na zmarszczki innego pochodzenia, na przykład te starcze, którym towarzyszy osłabienie jędrności skóry. Wtedy, gdy pojawiają się jednocześnie zmarszczki mimiczne oraz zmarszczki starcze z wiotkością skóry, wtedy można zastosować dwa preparaty – botox oraz kwas hialuronowy.

Toksyna botulinowa nie działa od razu

Warto także pamiętać o tym, że toksyna botulinowa nie będzie dawała natychmiastowych efektów. Trzeba zaczekać na nie od paru dni do 2 tygodni. Wynika to z faktu, że do zablokowania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego dochodzi stopniowo. Najczęściej efekty utrzymują się przez około 3-6 miesięcy. Następnie botoks przestaje działać, więc zmarszczki ponownie zaczynają być widoczne, jednak procedurę można wykonać kolejny raz. Z każdym następnym zabiegiem efekty są dłuższe.

Warto wybrać dobry gabinet oferujący botoks

Aktualnie zabiegi medycyny estetycznej są bardzo popularne i można wykonać je w wielu miejscach. Zawsze jednak należy wybierać gabinety mające renomę i pozytywne opinie klientów. To pewność, że procedura zostanie wykonana przez specjalistę w tej właśnie dziedzinie. Zatem wtedy, gdy celem są zmarszczki mimiczne, zabieg polegający na wstrzyknięciu botoksu pozwala na ich usunięcie i nadaje skórze młody wygląd.

You may also like...

1 Comment

  1. Faktycznie jest to najlepsze mozliwe rozwiazanie. Sama miałam duży problem z czołem oraz z marszczeniem się na nim i pomógł dopiero botoks….
    Dodam. ze bardzo obawialam się bólu i czy wytrzymam jednak okazało sie, ze nie jest tak źle jak sądziłam. Cały zabieg jest wykonywany bardzo szybko i z pomocą niewielkiej igiełki tak wiec praktycznie niczego podczas niego nie czulam.

    Jeśli chodzi o efekt, to jestem bardzo zadowolona. Wreszcie nie wygladam na wiecznie zdziwioną.

Dodaj komentarz