Sport

Trening EMS – co daje i kiedy warto się zapisać?

Treningi EMS są teraz bardzo popularne. Korzystają z nich sportowcy i celebryci, którzy zachwalają ich zalety. Czym dokładnie są tego typu treningi? Kiedy warto się na nie zapisać? Wyjaśniamy!

Gdy chcesz zapisać się na skuteczmy trening EMS w Warszawie, z dostępnymi ofertami w działających w stolicy klubach możesz zapoznać się w internecie.

Co to jest trening EMS?

Electric Muscle Stimulation, w skrócie EMS, odnosi się do elektrostymulacji mięśniowej. Jest to proces, podczas którego praca mięśni wspomagana jest przez impulsy elektryczne, co wywołuje silniejsze napięcie mięśniowe i wspomaga pracę mięśni.

Treningi EMS to zatem nic innego, jak specjalne treningi, w trakcie których wykorzystuje się elektrostymulację mięśniową, aby w ten sposób uzyskać lepsze rezultaty i skuteczniej dążyć przez to do obranego celu.

Trening EMS – na czym polega?

Treningi tego typu są treningami personalnymi. Oznacza to, że w ich trakcie uczestniczy także trener personalny. Jego zadaniem jest odpowiednie dobranie planu treningowego, zaprezentowanie, jak wykonywać ćwiczenia oraz nadzorowanie ich wykonywania. Trener personalny może też śledzić postępy treningowe i motywować do ćwiczeń.

Pierwszym krokiem, aby rozpocząć skuteczny trening EMS w Warszawie lub w innych miastach, jest zapisanie się na zajęcia. Teraz można zrobić to bardzo łatwo na stronach internetowych klubów oferujących takie ćwiczenia. Można też zadzwonić bezpośrednio do klubu, by uzgodnić wszelkie szczegóły.

Kolejnym krokiem jest pierwsze spotkanie z trenerem personalnym. W jego trakcie przeprowadza on niezbędne pomiary ciała, a następnie omawia się z nim oczekiwane efekty oraz plan treningowy. Dzięki temu może być on indywidualnie dopasowany.

Następnie można przystąpić do treningów. Ćwiczy się w specjalnym stroju wyposażonym w elektrody. Jest on podłączony do urządzenia do treningu EMS, które przesyła do niego impulsy elektryczne.

Czas treningu EMS wynosi jedynie 20 minut. W tym czasie można spalić aż 1300 kcal, co odpowiada parugodzinnemu pobytowi na siłowni. Właśnie dlatego treningi EMS są obecnie tak popularne i decyduje się na nie wiele osób, którym zależy na skutecznych rezultatach treningowych.

Kiedy warto zapisać się na treningi EMS?

Treningi EMS mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą być one prowadzone przez osoby początkujące i bardziej doświadczone. Dzięki treningom elektrostymulacji mięśniowej można uzyskać efekty jak:

  • Spalenie nadmiar tkanki tłuszczowej – są one polecane osobom z nadwagą, otyłością, a także ze schorzeniami stawowymi,
  • Wymodelowanie sylwetki – trening pozwala na skuteczne wyszczuplenie ciała, redukuje cellulit,
  • Poprawa masy i siły mięśniowej – z tego względu na treningi zapisuje się wielu mężczyzn,
  • Zmniejszenie dolegliwości bólowych – dzięki treningom EMS można skutecznie zredukować bóle kręgosłupa i inne przypadłości bólowe dotykające układu ruchu.
  • Rehabilitacja – dzięki temu, że EMS nie obciąża tak bardzo mięśni i stawów, jest skutecznym wsparciem w rehabilitacji.

Warto wskazać, że treningi EMS są także bardzo bezpieczne i nie mają wielu przeciwwskazań. Nie powinny korzystać z nich jednak kobiety w ciąży, osoby z rozrusznikiem serca.

Trening EMS – gdzie z niego skorzystać?

Aktualnie na skuteczmy trening EMS w Warszawie można zapisać się w wielu klubach. Warto sprawdzić dostępne propozycje i porównać je ze sobą pod kątem cen oraz czasu trwania sesji treningowych.

Wiele klubów zaprasza także klientów na pierwszą sesję w przystępnej cenie, dzięki czemu można dowiedzieć się, na czym dokładnie polega tego typu trening i następnie zadecydować o jego kontynuowaniu.

You may also like...

Dodaj komentarz